کیک سحرافخم

مواد لازم👇👇👇

آرد ۲۲۵ گرم
پیکینگ پودر ۲ قاشق مربا خوری
کره یا مارگارین(کره گیاهی) ۲۰۰ گرم
شکر ۱۰۰ گرم
گردوی پودر شده ۵۰ گرم
تخم مرغ ۴ عدد
وانیل نصف قاشق چایخوری
شکلات خرد شده ۱۰۰ تا ۱۲۰گرم

توجه📣📣📣

این کیک شیر ندارد
مواد لازم جایگزینی نمیشود
دوستانیکه کره دوست ندارند متن زیر را
کامل مطالعه  کنید طرز تهیه و نکات کلیدی را گفتم👇👇👇👇👇


همه ی مواد را با هم مخلوط کنید به مدت ۱ دقیقه با دور متوسط همزن بزنید تا کاملا مواد یکدست شود.
بعد از ان کاکائوی خرد شده را اضافه کنید.بیش از حد مواد را نزنید در حد مخلوط شدن کافیست.مواد کمی سفت است.
کف قالب۲۰×۲۰ را کاغذ روغنی پهن کنید و مواد کیک را داخل ظرف بریزید.
نکات کلیدی🔴🔴🔴🔴🔴👇👇👇👇
همه ی مواد را با هم مخلوط میکنیم.ارد و پیکینگ پودر را سه بار الک کنید.کره یا مارگارین که ما همیشه از کره گیاهی که مارگارین هست استفاده میکنیم .کره حتما هم دمای محیط شده باشد.که زیاد هم نزنید.
۱ الی۲ساعت زودتر از یخچال بیرون بگذارید.
شکر.گردوی پودر شده .تخم مرغ و وانیل را اضافه میکنیم به جز شکلات خرد شده
همه ی مواد را روی هم بریزید و در حد مخلوط شدن به مدت ۱ دقیقه بزنید. تا کاملا یکدست شود و بعد از ان شکلات خرد شده را اضافه کنید.زیاد هم نزنید در حد مخلوط شدن
حتما کف ظرف را کاغذ روغنی پهن کنید و مواد را بریزید.زیرا داخل مواد شکلات هست و اگر کاغذ روغنی نباشد موقع برگرداندن کیک شکلاتهای ذوب شده به کف ظرف میچسبد و ظاهر کیک خوب نمیشود.حتی ممکن به ظرف بچسبد با وجود اینکه ارد پاشی کرده باشید.
در طبقه وسط فر با درجه حرارت ۱۸۰سانیگراد به مدت ۳۵الی۴۰دقیقه قرار دهید.بعد از ۳۵دقیقه حتما چک کنید.بخاطر وجود شکلات ممکن کیک دیر تر پخته شود و شل باشد.
بیش از حد کیک در فر نماند چون کیک خشک میشود.حتما اجازه کیک داخل ظرف سرد شود و بعد از ظرف جدا کنید و کاغذ روغنی را بلند کنید .چون کیک بسیار ترد و نرم هست اجازه دهید بازم در دمای محیط بماند و بعد برش بزنید.میتوانید روی سطح کیک شکلات ذوب شده سفید بریزید.
این کیک در دمای محیط تا ۳الی۴روز قابل خوردن هست.در یخچال در ظرف درب دار نگهداری کنید.به دلیل داشتن کره ۱ الی۱/۵ساعت زودتر  از یخچال خارج کنید و میل کنید.